Lody piña colada

Doskwierają Wam ostatnie upały? Bo mi wcale 🙂 Poważnie. Całą zimę czekałam na lato i teraz cieszę się każdym, gorącym jak przedsionek piekieł dniem. To oczywiście nie oznacza, że mimo całego uwielbienia dla dużym temperatur, nie lubię czasem schłodzić się czymś sensownym. Jakiś czas temu w programie Nigelli Lawson zobaczyłam przepis na te lody i od razu wiedziałam, że muszą być wspaniałe. Siadam sobie z nimi na balkonie w cieniu kwiatków i wyobrażam, że nie jestem w Białymstoku, tylko na urlopie, gdzieś na Karaibach… albo jeszcze lepiej – nie na urlopie, tylko w mojej małej, prywatnej, karaibskiej chatce 😉

lody pina colada pinacolada przepis nigella lawson

Składniki:
– 125 ml soku ananasowego z kartonu
– 2 łyżeczki soku z limonki (ja dałam sok z prawie całej limonki)
– 80 ml Malibu (dodałam jego dużo tańszy, a bardzo dobry odpowiednik – Bazilio)
– 2 łyżeczki esencji kokosowej
– 500 ml. śmietany 30%
– 100 g. cukru pudru
– ewentualnie wiórki kokosowe do podania
Przygotowanie:
Sok ananasowy, z limonki, esencję i Malibu wlewamy do miski. Dodajemy śmietankę i wszystko obijamy mikserem na puszystą, ale nie za sztywną masę.
Przekładamy do pojemnika, przykrywamy i wstawiamy do zamrażarki. 3 razy, co półtorej godziny wyjmujemy lody i mieszamy je przez chwilę mikserem.
Lody piña colada są gotowe po ok. 6-8 godzinach. PRzekładamy je do pucharków i posypujemy wiórkami kokosowymi.
Smacznego!!

lody pina colada pinacolada przepis nigella lawson

2 Comments

  1. w przepisie nigelli (ja oglądałam to w tv nie mam jej książki) było że własnie nie trzeba ich wyciągać i mieszać sama ten etap dodałaś ?

    • Tak, dodałam to, ponieważ gdy robiłam je za pierwszym razem bez mieszania, to wyszła bardziej twarda skała niż coś, co przypomina lody…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *